Poznaj Polskę i
jej sąsiadów z Polą Neis 

Rekord Polski w liczbie odwiedzonych muzeów, restauracji i atrakcyjnych miejsc.
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
reklama1
reklama2
reklama3
reklama4
reklama5
reklama6
reklama7
reklama8
reklama9
r10
r11
r12
r13
r14 
r15 
r16 
r17 
 r18
r19 
 r20
r21 
 r22
 r24
 r25
 r26
 r27
r28 
r29 
r30 
r33 
NIEMCY

NIEMCY

środa, 18 październik 2017 09:54

Muzeum Mercedes-Benz

Muzeum Mercedes-Benz oferuje kompleksowy program rozrywkowy przez cały rok, który obejmuje wszystkie aspekty historii samochodu. Od niepowtarzalnych wystaw specjalnych i wielu atrakcji dla dzieci do jednorazowych wydarzeń, takich jak kino na świeżym powietrzu i Mercedes-Benz Sternennächte - muzeum ma coś dla eveyone.

sobota, 26 sierpień 2017 11:53

Brunszwik – miasto lwów i uczonych

Jako miasto równie bogate w tradycje, co nowoczesne, Brunszwik oferuje imponujące świadectwa swojej bogatej historii i piękne dzielnice miasta, które zachowały swój niezwykły charakter mimo upływu lat. Ale również współczesna architektura, na przykład Happy-Rizzi-Haus, ożywiona scena sztuki i kultury oraz wspaniałe parki emanują niezwykłym czarem.

Park krajobrazowy Spessart na północnym zachodzie Bawarii to jeden z największych i najpiękniejszych obszarów lasów liściastych w Niemczech. Góry średnie otacza dolina Menu, urozmaicona malowniczymi miasteczkami i zamkami.

W samym sercu Bawarii leży park krajobrazowy Altmühltal. To jeden z największych parków w Niemczech zajmujący powierzchnię 3000 km². Charakter tego malowniczego nadrzecznego krajobrazu tworzą osobliwe formacje skalne i łąki porośnięte jałowcem.

Dzieci uwielbiają parki i ogrody zoologiczne. Ten niezwykle popularny cel wycieczek jest dla wielu jedyną okazją do spotkania dzikich zwierząt, takich jak słonie, lwy, małpy czy gady. Integracyjną częścią ogrodów zoologicznych są często wspaniałe oceanaria, parki ornitologiczne czy motylarnie. Niemieckie parki i ogrody zoologiczne odwiedza co roku ponad 40 milionów turystów.

Dla wielu miłośników wędrówek i wspinaczek, celem podróży jest Szwajcaria Saksońska z rozległą siecią szlaków. Najpopularniejszym jest Szlak Malarzy prowadzący do najpiękniejszych zakątków gór stołowych w Niemczech. Atrakcją na trasie jest twierdza Königstein, miejsce schronienia dynastii saskiej, ale też więzienie dla przeciwników Augusta II Mocnego.

piątek, 14 lipiec 2017 12:22

Miasto dla rodzin na wakacje - Lipsk

Aby zaplanować wycieczkę rodzinną do Lipska lub pobyt wśród zieleni nie trzeba dalekich podróży! Atrakcją tego lata może okazać się Leipziger Neuseenland z malowniczymi plażami oraz trasami rowerowymi. Koniecznie zobaczcie lipskie ZOO, park rozrywki BELANTIS i park kajakowy Markkleeberg - atrakcje idealne dla rodzin z dziećmi.

piątek, 14 lipiec 2017 10:20

Wakacje w Niemczech ...dla wilków morskich

Na północy Niemiec wilki morskie będą się czuć jak w raju. Dwa morza, liczne wyspy i wysepki oraz największe niemieckie pojezierze to doskonała okazja do spędzenia wakacji na wodzie. Poznaj niezwykłe zjawisko przyrodnicze zwane Morzem Wattowym, zobacz wspaniałe latarnie morskie i majestatyczne skały kredowe.

Szlak „Via Sacra“ prowadzi do budowli sakralnych i skarbów sztuki przez trzy kraje: Niemcy, Polskę i Czechy. Warto zobaczyć Duże i Małe Płótno Wielkopostne z XV i XVI wieku. Odnalezione w mocno zniszczonym stanie odrestaurowano i dziś można je podziwiać w muzeum w Żytawie (Zittau). Oba płótna to arcydzieła sztuki i historie biblijne w obrazach.   

Cesarze i książęta, przywódcy i poddani, wynalazcy i uczeni – od średniowiecza Norymberga stanowi zwierciadło niemieckiej historii, imponującej, ekscytującej i olśniewającej, między wielkością a tragedią. Pod czujnym okiem górującej nad miastem twierdzy rozkwitały rzemiosło i sztuka, nowy wolny duch opanował miasto, które wspaniale się rozwijało i bogaciło. Nie zmieniło się to do dzisiaj.

Strona 1 z 9

POZNAJ Z POLĄ NEIS SĄSIADÓW POLSKI

Niemcy

flaga niemiec mala

Rosja

flaga-rosji-mala

Litwa

flaga-litwy-mala

Białoruś

flaga-bialorusi-mala

Ukraina

flaga-ukrainy-mala

Słowacja

flaga-slowacji-mala

Czechy

flaga-czech-mala
Niemcy Rosja Litwa Białoruś Ukraina

Słowacja

Czechy